Czym właściwie jest bielizna bezszwowa?

Comment: 0

Termin bielizna bezszwowa pojawia się na rynku odzieżowym i bieliźnianym już od kilku dobrych lat. Ostatnimi czasy jednak ze względu na rozwój kolekcji związanych z fitnessem - bielizna bez szwów zyskała na popularności i sile. Czym cechuje się ten rodzaje bielizny, jakie są jej wady i zalety i jak należy uważać podczas zakupów, aby nie zostać oszukanym. Te kwestie poruszymy szczegółowo w niniejszym artykule. Zapraszam do lektury ????

Bielizna bezszwowa to produkty tekstylne powstałe w procesie dziania ich na specjalistycznych maszynach dziewiarskich. W porównaniu do klasycznych wyrobów w bieliźnie bezszwowej nie ma szwów bocznych. Co to więc dokładnie znaczy? Sprawdźmy to na przykładzie Waszych ulubionych majtek.

2_1_1003.jpg

Tak jak klasyczne majtki mają swój przód i tył skrojony z gotowej beli materiału i zszyty bokami w całość (majtki po lewej stronie zdjęcia), tak z bielizną bezszwową problemu szwów najzwyczajniej w świecie nie ma, bo produkt wytwarzany jest jako całość – element 3D (majtki po prawej stronie).

Na maszynach powstają tzw. worki, czyli wyroby cylindryczne, z których dalej w krojowni odcinane są zbędne elementy tak, aby pozostał tylko interesujący nas obszar roboczy i tak, aby nadać wyrobowi konkretny kształt.Następnie prawie gotowy wyrobów jest tylko zszywany w kroku, a nogawki wykańczane odpowiednim obszyciem. Taka technologia stosowana jest nie tylko w majtkach, ale również w koszulkach, kalesonach termoaktywnych czy legginsach.

2_2_1003.jpg

Technologia bezszwowa wymaga dużego zaangażowania i nieustannego kontrolowania procesu już na pierwszym etapie projektowania, podczas którego należy precyzyjnie określić wszelkie parametry produktu, aby dalej był zgodny ze specyfikacją czy wymaganiami klienta. Technologia bezszwowa ma jednak wiele swoich zalet, to przede wszystkim:2_3_1003.jpg

  • Wysoki komfort użytkowania,
  • Brak ucisku - brak szwów powoduje eliminacje ewentualnego dyskomfortu,
  • Wysoka elastyczność wyrobów,
  • Przylegania do ciała – produkt dostosowuje się do sylwetki,
  • Wysoka jakość – dobór odpowiednich włókien przędzy do produktu, który nie jest skrajany z gotowego materiału tylko dziany od niteczki do pełnego wyrobu.

Warto jednak wyjaśnić pewną kwestie, która często jest mylona i wprowadza klientów w błąd. Należy zauważyć, że bielizna bezszwowa nie oznacza, że jest to bielizna bez szycia.

BEZSZWOWA ≠ BEZ SZYCIA

Bezszwowość oznacza wcześniej wyjaśniony brak szwów bocznych i całościową konstrukcję, natomiast brak szycia nie jest z tym związany. Majtki trzeba chociażby wykończyć co wiąże się z obszyciem ich za pomocą zwykłych maszyn krawieckich przy użyciu nici. Jednakże Hanna Style posiada kolekcję produktów, które oprócz tego, że są całkowicie bezszwowe, to jeszcze są bez szycia.

Możesz zobaczyć te produkty: link.

Taką bieliznę udało się uzyskać dzięki połączeniu technologii seamless z technologią BONDED (polegająca na wykończeniu produktu przy użyciu kleju, który zgrzewa zakładkę materiału). Połączenie tych technologii umożliwiło nam stworzenie chyba najbardziej komfortowych majtek na świecie.
Należy zatem podczas zakupów być czujnym i rozważnym, aby nie zakupić produktu, który nie spełni oczekiwań lub zamawiać bieliznę prosto od polskiego producenta do czego gorąco zachęcamy. 

Comments

Leave your comment